Vyrůst mezi stromy

22. dubna se koná Den Země.

Navštivte váš strom a vyfoťte jej.

skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Aktuality

17. 04. 

Stromová výzva

Zasadit strom je dobrý čin. Pokud přežije a vyroste je to skvělé. Pokud, ale napomůže k tomu, že lidé budou více uvažovat o dopadech svého jednání na okolí, bude to fantastické.

Celý článek

08. 04. 

Proč sázet stromy

Proč zrovna sázet stromy? Jednoduchou odpověď nabízí příběh Muž, který sázel stromy: „Příběh dokazuje, že skromností a vytrvalou a neúnavnou pílí dokáže člověk – jednotlivec velké věci – dosáhne užitečného naplnění svého života: pomoci přírodě a ostatním lidem.“ – wikipedia.cz

Celý článek

08. 04. 

4. přírůstek skautské stromové populace

Skauti budou 18. 4. 2013 rozdávat sazenice stromů na 5 místech v Praze. Zasaďte svůj strom na Den Země!

Celý článek

19. 04. 

Kde zasadit strom?

Máte-li již doma stromek od pražských skautů, je nejvyšší čas jej zasadit. Pokud nevíte kde to je možné, čtěte dál. Pozor na zasazení na veřejná prostranství jako jsou praky a zahrady!

Celý článek

13. 04. 

Jak se dá i letos vyrůst mezi stromy…?!

Akce Vyrůst mezi stromy, kterou pořádají skauti a skautky z Prahy, vznikla inspirací z USA. Dlouholetý vůdce skautského oddílu, vůdce střediska v Praze 13 a zároveň vůdce poslaneckého skautského oddílu Parlamentu České republiky Petr Bratský při jedné z dřívějších cest potkal na Den Země skauty rozdávající sazenice stromů. Nápad se mu zalíbil, a když získal několik tisíc sazenic pro Prahu, byla akce na světě.

Celý článek