Vyrůst mezi stromy

22. dubna se koná Den Země.

Navštivte váš strom a vyfoťte jej.

skok na hlavní menu | menu sekce Aktuality


Jak se dá i letos vyrůst mezi stromy…?!

 13. 04. 2011, 00:19

Akce Vyrůst mezi stromy, kterou pořádají skauti a skautky z Prahy, vznikla inspirací z USA. Dlouholetý vůdce skautského oddílu, vůdce střediska v Praze 13 a zároveň vůdce poslaneckého skautského oddílu Parlamentu České republiky Petr Bratský při jedné z dřívějších cest potkal na Den Země skauty rozdávající sazenice stromů. Nápad se mu zalíbil, a když získal několik tisíc sazenic pro Prahu, byla akce na světě.

Akci organizují oddíly pražských skautů a skautek. Poněvadž Den země letos zasahuje do velikonočních svátků, akce se v tomto roce bude konat již v úterý 19. dubna. Jedná se o druhý ročník a doufáme, že se akce bude moci konat i v letech dalších.

Ve vybraných stanicích metra si můžete vyzvednout okolo 1000 sazenic stromu.Stromem, který budou skauti letos rozdávat a Vy sázet, bude Buk lesní. „Stromomísta“ budou pro tento rok u stanic metra:

  • Nám. Míru (zahájení v 15:00)
  • Dejvická
  • Skalka
  • Roztyly
  • Černý Most

Stromomísto navštivte mezi 15. a 17. hodinou. Rozdávání bude ukončeno ve chvíli, kdy stromy dojdou. Slavnostní zahájení proběhne v 15:00 hodin na náměstí Míru.

Tento web bude sloužit vám a vašim stromům po Praze i nadále. Budeme rádi, když se zapojíte do komunity sazečů a na mapě vyznačíte, kde byl strom zasazen. Můžete přiložit i fotografii a podělit se s námi všemi o to, jak strom žije, roste, a jak se mu daří.

Akci pořádá Junák – svaz skautů a skautek ČR, Pražský kraj A. B. S. za podpory dlouholetého vůdce skautského oddílu, vůdce střediska na Praze 13 a zároveň vůdce poslaneckého skautského oddílu Parlamentu České republiky Petra Bratského.