Vyrůst mezi stromy

22. dubna se koná Den Země.

Navštivte váš strom a vyfoťte jej.

skok na hlavní menu | menu sekce Jak na to?


Jak na to?

Pokud právě teď máte doma sazenici stromu od skautů jste na správném místě. V souboru článku se vám pokusíme přehledně a jasně vysvětlit co takový strom potřebuje. Také se o svém stromu můžete dozvědět nějakou zajímavou informaci. Určitě ocení, když se o něj budete zajímat a starat.

08. 04. 

Proč sázet stromy

Proč zrovna sázet stromy? Jednoduchou odpověď nabízí příběh Muž, který sázel stromy: „Příběh dokazuje, že skromností a vytrvalou a neúnavnou pílí dokáže člověk – jednotlivec velké věci – dosáhne užitečného naplnění svého života: pomoci přírodě a ostatním lidem.“ – wikipedia.cz

Celý článek

19. 04. 

Kde zasadit strom?

Máte-li již doma stromek od pražských skautů, je nejvyšší čas jej zasadit. Pokud nevíte kde to je možné, čtěte dál. Pozor na zasazení na veřejná prostranství jako jsou praky a zahrady!

Celý článek

04. 04. 

Buk lesní (Fagus sylvatica)

Strom, který budete moci vysadit letos, je Buk lesní. Jedná se o statný strom dorůstající výšky přes 30 metrů s mohutnou korunou. V přírodě se vyskytuje v lesích mírného pásu od Portugalska po Švédsko a Turecko. U nás se přirozeně vyskytuje ve středních a vyšších nadmořských výškách zejména v horách, kde původně tvořil s jedlí hlavní složku porostů od 300 – 1000 metrů nad mořem.

Celý článek

22. 04. 

Další stromy

Stromy jsou jedny z nejdéle žijících organismů na planetě. Rostou dlouho, vytrvale a pomalu a právě proto dokážou pro své okolí udělat neuvěřitelně mnoho. Chcete-li seznamte se se svým stromem, který jste zasadili na Den Země.

Celý článek

21. 04. 

Jak zasadit strom – návod

Dostali jste stromek od skautů a přemýšlíte, jak mu neublížit, a jak jej správně zasadit? Je to snadné, není se čeho bát. Ukážeme vám to názorně v krátkém komiksu. Také se dočtete kde je možné stromek zasadit.

Celý článek