Vyrůst mezi stromy

22. dubna se koná Den Země.

Navštivte váš strom a vyfoťte jej.

skok na hlavní menu | menu sekce Jak na to?


Kde zasadit strom?

 19. 04. 2011, 11:05

Máte-li již doma stromek od pražských skautů, je nejvyšší čas jej zasadit. Pokud nevíte kde to je možné, čtěte dál. Pozor na zasazení na veřejná prostranství jako jsou praky a zahrady!

Místa pro výsadbu stromů jsou v Praze poměrně omezená. Rozhodně nedoporučujeme zalesňovat veřejné parky a zahrady. Pokud nemáte svůj pozemek (zahrada, sad, louka, mez za domem), kde je možné strom vysadit, pak je třeba volit opatrněji.

Strom, který má zkrášlit okolí vašeho panelového domu, nebo bytovky je třeba získat povolení majitele pozemku. To může být buď soukromá osoba, sdružení vlastníků, nebo městská část.

Pokud chcete strom umístit na veřejné prostranství, tak je to dobré po domluvě na příslušném úřadě městské části. Konkrétně na odboru životního prostředí. Zde jsou kontakty na některé z nich:

Dále vám pro letošní rok nabízíme místa povolená magistrátem hlavního města Prahy. Jde povětšinou o území v lesích, které jsou ve správě magistrátu. Ač by to možná člověk na první pohled na mapu neřekl, takových lesů a hájků je po Praze dost. Proto přinášíme jen jejich krátký výčet a orientační mapku.

Další informace o lesích v Praze najdete na stránkách magistrátu, nebo přímo na http://www.le­sypraha.cz/.

Související odkazy